Merhaba,

Off evdeki oyuncak yığınları, hepsinin birden dağıtılması ve toplama aşamasında %100 başarıya asla ulaşılamaması sizleri de sıkıyor mu.. Açık olmak gerekirse sürekli alınan ve bir süre oynanmayan oyuncakların kapladığı alan ve aile bütçesine negatif etkisi oldukça arttı bizde. Ben bir süredir bazı oyuncakları saklayıp saklayıp yeniden çıkarıyordum ama ilgi alanları çok sık değiştiğinden bir daha saklayıp çıkardığım oyuncaklar da O’nu pek mutlu etmemeye başladı.

İşte tam bu şikayetler içerisinde iken Oyuncakgiller’i duydum ve denemek istedim.  Oyuncakgiller ailesi oldukça sağlam bir ekibe sahip ve siteye üye olduğunuz andan itibaren size bunu hissettiriyorlar. Oldukça profesyonel. Üye olma işleminden hemen sonra, sizden bir çocuk tanıma testini yanıtlamanızı istiyorlar ki, bu da çocuklarımız için göndericekleri oyuncaklar için oldukça büyük önem arz ediyor.

Sonrası ise inanılmaz konforlu, size telefon edip adresinizi teyit ediyorlar, uygun zamanınızı soruyorlar ve o gün ve saatler içerisinde kapınıza kadar oyuncak kolinizi teslim ediyorlar. Bu kutunun içerisinde 3 tane oyuncak çıkıyor ve bir ay sonra bu kutuyu yine adresinizden alıyor ve o an yenisini teslim ediyorlar.

Oyuncakgiller abonelik sistemi ile çalışıyor. Aylık, 3 aylık ve  6 aylık üyelik paketleri var.

Oyuncak kutusunun içerisinden çocuğunuza uygun gönderilen oyuncakların yanında oyuncakgiller bilgi kartı, oyuncakgiller kartları bulunuyor.

Kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra biz bu süreci nasıl tecrübe ettik onu paylaşmak istiyorum.

Öncelikle koli eve gelir gelmez, o kocaman ve kırmızı iple taşınan koliyi açmak için çok heyecanlıydı

 

img_4830

 

 

Önce tek tek oyuncakları çıkardı..
img_4833

 

Sonra en beğendi açtı..Çuf çuf tatataaaa  .. Bayılıyor trenlere..

 

img_4835

img_4837

 

 

İnanılmaz güzel bir seçimdi oğlum için. Tren parçaları altındaki şekillerle uygun olan parçalarla eşleştirilip birleştiriliyor. Ve evin içinde çekerek oynaması için bir ipi de var. Belki, belki değil kesinlikle beraber oyuncak seçmek istesek bu kadar başarılı bir seçim yapamayız.

Diğer 2 oyuncak hala açılmamış bizi bekliyordu, trenle bir süre daha oynadıktan sonra hafıza oyununu da açtık ama kısa bir süre sonra favorimiz olan trene geri döndük.

Hafıza oyununu 2-3 günde bir denemeye başladık. En son dün tam olarak oynamayı başardık. Hatta hepsini eşleştirdikten sonra kule yaptık bir de o kadar meyve sebzeyi görünce yemek bile pişirdik. O’nun da videosunu youtube kanalımda paylaşmıştım. Bu yazımın içinde de olsun.Aşağıdaki görsele Tıklayıp izleyebilirsiniz..

 

Arada elma ile armutu karıştırmış ve patlıcanı hiç tanımadığımız için biraz geç eşleştirmiş olabilir ama çok eğlendiği kesin. Oyunun sonunda sonuç oldukça başarılıydı

 

 

img_5102

 

Henüz bu koliden çıkan oyuncaklardan birine hiç sıra gelmedi.. Makas, boyama ve bir kaç arabası dışında bu oyuncaklarla zaman geçiriyor. Şimdi 1 ayımız dolduğunda oyuncaklarımızı bizden alıp başka çocuklara doğru yola çıkarıcaklar. Bize de yepyeni oyuncaklarımız gelicek. Merak ve heyecan ile bekliyoruz..

Şimdi kafanızda oluşan bir sürü soru işaretini duyar gibiyim. Özellikle hijyen konusunda çok iddialılar. Özel bir yöntem ile 3 aşamada steril hale getiriliyor tüm oyuncaklar ve sonrasında yeniden paketleniyor. Ayrıca bir süre sonra kulanılmayacak kadar eskimiş oyuncakları bağışlayacakları sözünü de veriyorlar. Henüz yeterli bağış miktarına ulaşmadıkları için ben sorduğumda henüz bağış yapılacak kurumun belirli olmadığını söylediler. Ben de bağış miktarına destek olmak adına bir sonraki teslimatta Hüseyin’in oyuncaklarından da bağışlamak istediğimi söyledim.

Diğer bir konu bebişiniz 4 aylıktan itibaren oyuncakgiller sistemine dahil olabilirsiniz, maksimum yaş ise 4,5 yaş.

Mevcut oyuncak markaları; Plantoys, Hape Toys, The Learning Journey, Tegu, Guidecraft, Alex Toys ve Goki Toys

Ayrıca bana göre en güzel haberlerden biri; eğer ki çocuğunuz oyuncağı beğendi ve geri vermek isteiyorsunuz o zaman  0850 532 6592 nolu telefon numarasından Oyuncakgiller ekibine ulaşabilir ve piyasaya göre uygun bir fiyata bu oyuncağı satınalabilirsiniz.

Sevgiyle Kalın..